..civilizácia trpiaca bludmi

Pomyselnými pravdami, ktoré šíri okolo seba spoločnosť, ktoré sú ako ´trpenie bludmi´ sa spoločnosť okolo seba snaží rozmnožovať ako z absolútnej núdze cnosť všetky nezmysly, ktoré kedy kto vypotil…  Čim ľudia dnes žijú sú proste bludy, a v celku je svet dneska v situácii, či rozpoložení, ktoré je odstrašujúce do bodky. Konzument akýchkoľvek médií korporátnej mašinérie tj s malými výnimkami internetových portálov prakticky čohokoľvek ktorý, by chcel byť na slovo vzatý kdekoľvek, do akejkoľvek diskusie týkajúcej sa pravdy stavu v akom sme by buď iba bol bučal, alebo by ani nemučal.

Spoločnosť postihnutá sama sebou je vlastne postihnutá svojím zánikom. Prezentuje sa, ale ako keby sa pre ňu tu chystala nejaká výhra na vrchole šialenstva ľudstva. Civilizácia, spoločnosť, či kultúra respektíve ´ľudstvo´ samotné, keď sa táto divočina homo dá pod jeden pojem subsumovať trpí bludmi. Ľudia nie sú už nič iné ako bludné existencie stratených zástupov vedených na istú smrť.

Niekto by mohol namietať, že každá smrť je istá; no existuje rozdiel medzi smrťou holokaustovaného človeka, ktorý trpí bludmi ako každý dnes už z toho dôvodu, že chemické koktejly na nás rozsypované nám zabíjajú neuróny a kognitívne to pomaly, ale isto nedáme a smrťou, ktorá prichádza zvoľna k človeku, ktorý prežil svoj život v súlade s prírodou a v náručí jej teplého objatia.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *