Duchovné hodnoty pôdy a krvi

Sú politické ´špičky, ktoré často svojimi pyskami trepú prázdnu slamu o tom ako moderným ľuďom ´ chýbajú´ akési ´duchovné hodnoty´ a celé je to tu samí ´tablet, mobil, automobil, práčka´ jednoducho statky-zmetky.

Sú to, ale tie samé politické ´špičky´, ktoré vidia pokrok spoločenský hlavne ´v hospodárskom raste´ a ´životnú úroveň´ obyvateľstva v jeho ´spotrebe´. No a hneď tu ja osobne vidím problém. Aká ´životná úroveň´ sa tu má na mysli? Životná úroveň ducha, a duchovna, alebo materiálneho zabezpečenia, ktoré hraje do karát po peniazoch  nenažraným  politickým špičkám, podnikateľom, a ďalšiemu radu celého chodu spoločnosti, ktorá vždy uprednostní nejakú tú matériu pred ´duchovnom´ lebo je k tomu denno-denne vedená a vychovávaná?

Načo sú nám výčitky na margo ducha, keď reálne nemáme žiadneho ducha vo svojom živote? Kde vôbec v spoločnosti kde alfou a omegou je ´výkon´ a ´práca ako komodita´ tj komodita na trhu s prácou má duch mať miesto?

Je zvláštne, že si nám naše ´špičky´, ktoré pôdu pod našimi nohami rozpredávajú Albánskym, Talianskym či iným klanov mafiózov dovolia nám kázať o tom, že máme nedostatok ´duchovných hodnôt´ kým oni nám berú niečo na čom sme existenčne závislí. No ja by som sa opýtal ich minimálne toto; keď predávate pôdu v SR aby Ste na nej nechali vyrásť automobilky, a supermarkety tam kde by sme mohli mať pre nás zdravé a životne dôležité suroviny, a naše deti by mohli pracovať bez toho aby nám kšeft unikal cez Vaše prsty do zahraničia kde máte duchovné hodnoty pôdy a krvi o, ktoré naši predkovia   bojovali?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *