Miera všetkých vecí mimo mňa

…hodnoty prevrátené na hlavu na, ktorých by sme dokázali žiť. Udržať sa. Hovorí sa o akomsi ´udržateľnom rozvoji´, alebo podobných oxymoronoch. No otázka, ktorá je  tu na mieste snáď vychádza z udržateľnosti človeka.Dokáže sa samo ľudstvo udržať? Všetko čo dneska pre ´ľudstvo´ funguje sa točí okolo ropy. Neexistuje nič čoby priamo, alebo nepriamo nesúviselo s ropou. Celé divadlo okolo plastov, a ´devastácie životného prostredia´ má jedného jediného spoločného menovateľa, odpoveď a otázku v jednom slove´ ropa´. Bez ropy sa v našej ´civilizácii´ nepohne ani lístok. Ropa buduje vodné elektrárne, ropa buduje veterné elektrárne, obaly z ropy balia všetko v supermarketoch, všetko v týchto obaloch sa do tých supermarketov dostalo pomocou ropy atď. Odstrániť devastáciu prostredia? Zastaviť ropný priemysel. Nič viac, nič menej. Všetko ostatné je hra.

Pretože ropa je skutočne mierou všetkých vecí, ktoré táto civilizácia dosiahla, je aj jej obrátenou stránkou resp je aj mierou všetkých vecí, ktoré táto civilizácia zničila. Kyslé oceány zamorené plastom kôli rope, púšte kde boli lesy kôli emisiám z ropy, rakovina dýchacích ciest ako zabijak na svete číslo jedna kôli dioxínom z ropy a výfukových plynov, lieky potiahnuté ropnou tobolkou, alebo filmom, ktoré zabijajú viac ako liečia, chémia, počítače a mobily s nejakými 74 pyramídami formátu Egypta elektro odpadu ročne, technologická závislosť, neplodnosť vďaka hormonálnym disruptorom po ropných produktoch, pneumatiky, smrad, smrad, smrad a tak ďalej a ďalej, lebo rad je nevyčerpateľný. Ropa je rozhodne uholným kameňom našej civilizácie. Keď vyberiete tento kameň tak sa stavba zrúti. Je to ako kresťanstvo bez Boha, ako mesiac bez slnka. Naša civilizácia je ropou. Sme toxickí pomstitelia, ktorí denno denne obracajú prírodu na prach prostredníctvom ropy. Vozíme sa v autách, pijeme z umelohmotných fliaš v, ktorých voda sama je plná miničiastočiek plastu teda ropy/ Nestlé ´Pure water´ mala údajne 100000 týchto ropných lupienkov neviditeľných/, dýchame dioxíny a chytáme rakovinu, klčujeme lesy, kde sa pasie dobytok aby sme jeho svalovinu v našej civilizácii na ropný pohon preniesli za pomoci ropy na druhý koniec sveta s tučným ziskom.

Ropa sa týka aj Teba. Všetky tie vojny na blízkom východe, a mŕtve deti, muži a ženy ako Ty a Ja. Sme v tom všetci, ktorí od narodenia až do smrti v tejto sračke dlhujeme planéte život, ktorý jej berieme? Život po živote…na planéte bez života.  Bez nášho života.

 

 

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *