Špina ako špina

Hovorím si, že či na Slovensku padne o jeden strom viac alebo menej nie je až taký rozdiel ako to keď sa pýtam nato ´kto schytá guľku´ ako ďalší? Špina nie je ťažko čitateľná, keď sa chce. Tam kde je vôľa tam je cesta. Tam kde je vôľa k moci je aj cesta k moci.

Došlo sa k tomu, že sa ľudia posudzujú bez rozdielu. Respektíve poviem to takto; človek si nemôže dovoliť posudzovať nikoho na základe´rasy´, ´náboženského presvedčenia´, ´sexuálnej orientácie´, ´ženstva´, ´mužstva´…a tak ďalej. Viete, ale na základe čoho si kto môže dovoliť posudzovať ako na základe rovno ´apriórnom´? Na základe spoločenského statusu teda hrúbky vašej peňaženky.

Niekto kto je bielej kože ako ja nemôže zo skúsenosti a teda celkom automaticky predpokladať, že ´bieli ľudia´ sa viac zdržiavajú znásilňovania, pracujú poctivejšie, majú viac talentu v mnohých oblastiach života, a kultúrne ďaleko napredujú, lebo v tom bode keď si to myslím v hlave nastupuje cenzúra a vina zato, že som niekto iný ako ten s kým sa porovnávam, že som niečo viac a od neho si neviem zobrať pre porovnanie dosť dobrý príklad. Že mi ako príklad nestačí. Nie je mi ´dosť dobrý´.

Nič nie je tak rozhodujúce pre posudzovanie človeka ako peniaze, v našej zvrátenej dobe. Ale keď vezmem, že peniaze dávajú moc možno je tento ich kultový status na mieste. Pretože moc = rešpekt=strach. Treba hneď ale dodať, že potlačovaním všetkého iného na úkor rovnakého, potlačovaním každej kvality, charakterových predností, alebo osobných, či rasových, či  od prírody daných vlastností na úkor nivelizovaných hodnôt, ktoré zástupne symbolizujú peniaze, či status moci, ktorý prepožičiavajú je perverzné.

Je to jediné dovolené médium pre posudzovanie. Hodnoty netvoria ľudia, zvieratá, rastliny a Zem, ale peniaze.   Hodnoty, ktorých výstupom sú tvrdé fakty netvoria vlastnosti, charakter, osobnosti, činy, alebo motivácia, ale peniaze respektíve moc, ktorú majú symbolicky zastupujúc sprostredkovať tým, ktorí sú ich držiteľmi.

Myslíme teda Sme tými druhými. Konzumný človek je hodnotenými iba skrze peniaze. Naša spoločnosť je konzumná preto, lebo kašle na každú inú mieru všetkých vecí. Bohatstvo a osobný majetok je to na základe čoho jediného je dovolené posudzovať. Ostatné kvality sú dokonca zakázané. Nie je možné posudzovať na základe farby pleti, lebo za tú ľudia nemôžu aj keby bolo čierne na bielom, že kriminálnej trestnej činnosti sa napr v USA z 80% dopúšťajú opakovane farební recidivisti, že v zneužívaní sociálnych dávok sú podporovaní v SR práve farební, lebo slušní biely človek poberá ´almužnu´menom dôchodok 200eu a nikdy by sa k príležitosti niečo zneužívať nedostal. Všetko začo si človek môže je hrúbka peňaženky, ale nie za bielu kožu kôli, ktorej je neustále diskriminovaní a buzerovaní.

Začarovaný kruh konzumného vyšinutia sa nazdávam najlepšie vidno na ´pracovnom trhu´, kde človek napríklad po vyštudovaní humanitných vied nemá nárok na prácu vo svojom obore, lebo žiadne pracovné miesta v pravom slova zmysle pre ´humanitné vedy´ sa netvoria ak napríklad nejde o ´rómsku kultúru´ a tak je človek vždy v obore nezamestnaný nakoľko všade kde by len nešiel vyžadujú prax, ale prax v humanitných vedách nikto neponúka, lebo neexistujú pracovné miesta pre humanovedných študentov. Ďalšia z nekonečných foriem diskriminácie v konzumnej spoločnosti. Každého čitateľa, ktorý článok dočítal až sem vyzývam pridať svoje skúsenosti z foriem diskriminácie do komentárov, alebo nechať v komentároch na seba svoj kontakt, a oslovím ho ja.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *