Toxická Európa

Toxická Európa je dokumentárnym filmom z produkcie FLARE Network, Novaya Gazeta, Associazione Ilaria Alpi, Associazione di Giornalismo Investigativo and Daily Blog, ktorý vyhral “Cenu za najlepšiu správu  o  medzinárodnom Organizovanom Zločine” pre rok 2011. Traja autory Cecilia Anesi, Giulio Rubino a Delphine Reuter si pre cieľ svojej investigatívy vzali na mušku čierne obchody s odpadom na pôde Európy.

Počnúc priekupníkmi, ktorí odpad nechajú “zmiznúť” za nízku sumu, ktorí v praxi majú kriminálne pozadie v Taliansku usadenej Camorry, Ndranghety, alebo Cosa Nostry tak “Toxická Európa” necháva nahliadnuť do sveta brokerov a spoločnosti, ktoré si z fenoménu odpadu urobili zlatú baňu. Investigatíva rekonštruuje štruktúru logistickej siete medzi Talianskom, Luxemburskom a Rumunskom, kde sa odkrývajú rad radom spojitosti naprieč hranicami, ktoré si spoločnosti pre seba zabrali v prospech Talianskej kontroly nad odpadom z Rumunska.

Investigatíva vznikla v kolaborácii s Leonida Reitano, Director of the Associazione di Giornalismo Investigativo. Filming, editing, graphic&animation by Gianmarco Giometti, original soundtrack by Gianmarco Giometti.

 

 

 

Toxic Europe

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *