Typické pre sociopata

ADD, alebo ´attention deficit disorder´. Je údajne typickým ochorením v dobe, kde sme neustále pod tlakom odvádzania pozornosti. Naša pozornosť je odvadzaná vždy, a svet je neustále vyrušujúcim elementom. Svet jednoducho vyrušuje. Je príliš veľa zvodov, ktoré odvádzajú našu pozornosť nevedno kam.

Aj napriek tomu, že sa s hore uvedeným viem stotožniť si myslím, že je tu ešte jedna choroba ľudí akoby z povolania sa ´profesionálne chovajúcich sociopatov´ teda nás všetkých. Nakoľko sme vystavovaní tomuto tlaku na našu pozornosť o, ktorú doslova, že reve všetko kol-do-kola, tlaku, ktorý útočí na všetky naše zmysly rad-radom tak ventilom pre tento pretlak, ktorého výsledkom je nadstimulácia zo strany zmyslových podnetov, alebo útokov a presýtenie čo do centra  našej pozornosti, sú druhí ľudia.

Utiekanie sa  k nedostatku pozornosti pre druhých je branie práve tých druhých jedným slovom ´útokom nevnímania.´Pre mňa tu nikto neexistuje, lebo všetku svoju pozornosť upínam na seba aby som v tom zmetku podnetov zo všetkých strán na mňa útočiacich nestratil rozum. Do okola sa každý ako sociopat, ktorý myslí iba na seba, aby nestratil pozornosť a svoj ´úspech´ snaží vnútiť mi svoju pozornosť, ktorú on upína na seba do tej miery, že mi to príde až trápne. Neustále šermovanie mobilmi v rukách, a odvádzanie pozornosti od jedného stimulu k druhému je otrasným prepínaním nervov, ktoré sú znova a znova uvádzané do akéhosi umelého tranzu pozornosti ľudí, ktorí keď sa vezme ako sa chovajú za tú namáhanú pozornosť skutočne nestoja.

Psychologicky to má svoj názov ako ´sociopatia´. Aj keď slečna Banášová na svojich smiešnych programoch, ktorými nám STV masírujú prázdne hlavy rozpráva o tom, že úspech je relatívny pojem tak v SR to pravda nie je. Jeden sociopat, ktorý vykrikuje, že na východe nič nie je tu panuje týmto slovenských neborákom desiatky rokov, a vôbec nikoho nenapadne spochybňovať jeho astronomický úspech, tento úspech ´relativizovať´. Nič tu nie je by bolo? Pozornosť tu jeho kšefty rozhodne nevzbudzovali. Asi ju chcel trošku odlákať.

Je tu jeho úspech; bieda, mizéria, upadajúce školy, športoviská, masívny odliv ľudí, mafia, strach, korupcia, vyrabované lesy jeho ministrom Žigom, zapredanci na úradoch, byrokracia, krachovanie všetkých sociálnych štruktúr a systémov, slabá infraštruktúra, otrávený-olovený vzduch, utrpenie, automobilky pre otrokov, konzum v patologicky zúboženej spoločnosti, zbohatlíci, zlodeji, špekulanti.

 

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *