Vojna v mieri alá mediálna tlačenka

Mier je relatívny. Vojna je absolútna. Je čas na zamyslenie, ale na zamýšľanie sa neostáva čas. Chvíľami sa kladie otázka na telo či telesnú schránku. Od svitu do mrku, ktorá je na nohách. V myšlienkach tej telesnej schránky nie je nič na zamyslenie. V otázkach, ktoré kto kladie ani toľko ozveny čo po mŕtvych na pranieri. Hádzať perly sviniam. Nikto nejde paktovať so sviňami. Aj keď je celé Slovensko hore nohami.

Zmýšľanie účelové je bez účelu. Pustíš si tú chamraď k telu. Neostane z teba ani mastný fľak. Dostaneš na frak, a potom olovo do huby. Nemal si si otvárať zobák. Je síce pravda na vedomí, ale vedomie je stále vedomím stáda. Stáda, ktoré výhody hľadá v každom smetí. Pravda-pravdúca kto si ťa vezme do hrobu, ktorý zíva?Ani čiernu dieru tu po tebe nenechajú, ale dobre im tak veď majú právo a vedia svoje. Procesia nevedie nikam. Každého motivuje slavomam. Sláva je možno silná káva, ale preberie nejedného smrteľníka. Na Slovensku máme takých slávnych politikov, ktorí nám dávajú lekcie sebakritikou. Hlavy ešte stále nepadajú. Držia dobre, ale všetky sociálne štruktúry sa už zosypali. Ako popol, ktorý si kto nasype na rany.

Súdiť a súdiť, kým blúdiť je ľudské. Balamutení do nepríčetnosti sme si rovní vo svojej svornej stupidite. Naivita je nám denný chleba. Poroba, ktorá nemá konca. Tisícročná včela bzučí a more odcudzených v uliciach hlučí. Stádo ľudské vedené morálkou za nos! Pros o odpustenie u toho kto ťa má v hrsti. Vražda je pálka ale nie je na zahodenie kým vojna je kojná sa nič nového pod Slovenským slnkom nekoná.Mašinéria na love vraj sápe sa po slove.

Verejnosť je znova pokojná. Za poslušné médiá, ktoré verejnú spomienku tvoria. Hodnoty, ktoré načali od podlahy stačia chytiť za správny koniec, ktorým sa von z riti tlačia, že omráčia každého kto im príde do cesty, aby už prešli cez rozum aj mašli. Marš z nohami na pleciach ty Slovák človeče, ktorý nedržíš zobák, lebo olova sa ujde aj tebe, a budeš mať ako každý kto sa rozišiel s ich morálkou po sebe.

 

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *