Začo vďačíme divadlu ako tretí sektor?

Krčíš sa v tieni so mnou. Pravda je konštantnou bolesťou. Chcieť za každú cenu myslieť teda vyť na mesiac. Naše kumulatívne zdroje prírodné sa vzhľadom na okamih pravdy stali bezprostredne vyčerpanými, ale neveríme na kusé istoty. Skôr veríme na holé a bosé cigánske deti. Žeby sme si nenechali kafrať do krysích podnikov, ktoré vedieme? Keď chceš byť krysou sa musíš ako krysa naučiť myslieť. Podobne to funguje pri ´vlkoch´. Keď chceš s vlkmi žiť tak s nimi musíš vyť na mesiac. Keď chceš s mŕtvymi mŕtvy byť musíš nebyť.

Tretí sektor je divadielkom alá Slovenská Republika. Keď robíš niečo malé nič veľké nepokazíš na druhú stranu, keď malé tak to nemusí stačiť. ´Zachraňovať´ lesy po percentách od jedného k piatim je ako od jedného k piatim chodiť po opici. Nie, žeby ma nezožierala veľká vášeň pre tretí sektor, ale spravodlivosť tu do svojich rúk nikto neberie vážne. Je to len o maskovacích manévroch do, ktorých kšeftov sa nechajú, ktoré strany zatiahnuť, kde potom môže ´tretí sektor´ čakať odmeny za dobre vykonané krytie. Ruka ruku myje, a voda tichá brehy.

Sme všetci ako doma v blázinci? Moc sa nedá len tak ľahko. Na oko sa niečo veľké môže diať, ale nikoho do toho nič nebude dovtedy, kým nejaký pán L nenechá sa počuť o tom ako veľmi to celé je o tom. Prírode sa nerozumie sa nám hovorí. Nikto nie je dosť múdry aby porozumel. Všetko je tak zložité ako kybernetika v hlave kozmonauta, a prírodu netreba chápať skôr ako ju stihne nejaký netvor z vyšších sfér poslať aj s tupým stádom slabomyseľného slovenského národa do zadku na povinnú jazdu z čírej vďaky. Straky si zbytok už nechajú pre seba.

Kto hľadá ten nájde zisk. V percentách, alebo promile slovenského vlčieho perpetuum debile. Aby sme čo chvíľa nezaradili spiatočku keď budeme po očku sledovať s humorom ako nám tu páni globalizátori vezmú vietor z plachiet potápajúceho sa vraku. Aký pán taký krám. Celulózka, a Katka G na pretrase pred očami apolitických zvieratiek zo Zoo. Sme za jedno s kozmom, ale mimo bez urážky? Uff. Iste na vážkach. Prach si a na prach ťa obrátia.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *