Kritika čistého štítu štátu

Základní zákon ekonomie totiž zní, že jak má stát moc, může člověka okrást pod libovolně hloupou záminkou:)

Politici si na nás spomenú, keď sú voľby, keď treba platiť dane, keď máme zapadnúť do ich byrokratickej mašinérie štátneho aparátu a držať hubu a krok za nimi.  Sme tu nato, aby sme plnili občianske povinnosti bez občianskych práv. Ľudskoprávna agenda, ktorá je iba pro-forma na parádu a ďalšia pračka peňazí si tu ani nezadá. Každý  občan SR od narodenia dlhuje štátu nemálo peňazí, kým štát nedlhuje zdá sa nič nikomu. Ani prácu, ani bývanie, ani zdravotné poistenie, ale na druhú stranu človek na daniach za obrnené transportéry, koncesionárske poplatky, a všetkého druhu aktivity ako mimovládky a podobne dlhuje neúrekom.

O nás bez nás. Platí o každej sfére v SR, kde sa rozbujel štát. Teda v každej. Ftipné komentáre, ktoré posledne odzneli na správach, kde sa zmieňoval istý pán ´analytik mafie´ o tom, že ´ndrangheta vraždou Kuciaka vyhlásila Slovenskému štátu vojnu. Pomyslel som si, že to by mali skôr ovčania slovenského štátu urobiť, keď ich stále oholí z ich vlny až na kožu. Poslušnosť, ale v SR nie je na hanbu. Aj keby moc štátu zasahovala každú privátnu sféru. Koniec koncov štát je privátnym sektorom pre podnikavcov,ktorí v jeho mocenských štruktúrach úspešne podnikajú a sa etablovali.

Napríklad drevársky priemysel, ktorý je doslova, že ožobračujúcim pre slovenský ľud. Prakticky v rukách pár ľudí, ktorí držia enviro-rezort pevne na uzde svoje politickej veci. Totálne vykrádané lesy a tunelovaná príroda. Štát tu funguje ako tunel pre pár vyvolených pri koryte. Rozmýšľam, či  ten háčik na, ktorý sme sa mali chytiť mohol naozaj znamenať, žeby ´ndrangheta ku korytu, ktorý je pre ňu privátny štát Slovenskej republiky nechcela okrem svojich grošákov nikoho pustiť.

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *