Syndróm rovnakých ľudských práv ; je človek vec?

Syndróm je pojem, ktorý tvorí niekoľko symptómov. Syndróm je tvorený symptómami. Ak by som si to mal sám predstaviť že ako by to vyzeralo; vezmem napríklad syndróm vyhorenia. Tak symptóm syndrómu vyhorenia môže byť ´únava, strata záujmu, spánok dlhý alebo vyčerpanosť nervovej sústavy´.

Akými symptómami by sme asi tak tvorili syndróm ´rovnakých ľudských práv´? No povedal by som, že pokiaľ ide o Európu tak podobné by boli. Respektíve by falošnosť rovnakých práv pramenila z rovnakých príčin.

Európa po  mnohých stránkach je unavená, a doráňaná. Európu vyčerpávajú vojny, či to boli bratovraždené vojny z nedávnej histórie, či je to občianska vojna vyvolaná na Ukrajine, či sú to vojny, ktoré vedú Čečeni, alebo vojny teroristov obecne, či vojny v uliciach plných migrantov, či nútené vojny NATO a OSN na Európskej pôde. Tieto symptómy Európy tvoria syndróm jej vyhorenia. Európa do tla vyhára a jedným zo symptómov tohoto vyhorenia a tlenia sú práve takzvané ´rovnaké ľudské práva´, ktoré pre Európu znamenajú práve to, že sama stavia na roveň inferiórnych, že sa s jej cenou kupčí v Svetových bankách, burzách Wall Street a vôbec na ´voľnom trhu´ rukou trhu, ktorá drží  samopaľ.

Vidíme obrovské zlyhanie a absolútne nekorektnú tj neférovú ´politickú korektnosť´ politikov rýchlej ruky trhu so samopaľom, ktorí svojou falšivosťou a prachsprostým poklonkovaním cudzej mocnosti v podobe USA servílne dávajú životy nás Európanov v sázku, a predávajú nás pod falošným zdaním toho, že sa nám dostalo šťastie byť akýmsi ´vykúpením´ pre tretí svet, že máme akúsi zodpovednosť, ktorá sa prakticky rovná vine za ´stav sveta´, ktorú musíme napĺňať, a podľa, ktorej sa musíme chovať.

Bez ohľadu na katastrofálny stav sveta, ale Európa trpí syndrómom rovnakých ľudských práv, ktorý sa rovná nulovej zodpovednosti voči stavu seba samej, ktorý je bol Európe vnútený cez akýsi abstraktný ideál neosobnej zodpovednosti za vinu aká sa nám dáva zato, že tu vôbec ešte sme. Áno táto vina ide tak ďaleko, že sa nám hovorí, že nie len, že čo do počtu už nestačíme ako sa rozmnožovať tak byť ´ekonomickými otrokmi´, ale že zato, že tomu tak je, že sme čo do počtu ´menšina´ sa máme ešte ako ´vetšina´ v zmysle akejsi šialenej vpravde ´politickej korektnosti´ uspokojiť s tým, že sme papierová vetšina v skutočnosti menšina, ktorá bez prílevu emigrantov si na seba už ani nezarobí, a ani neprežije. Veď kto by robil na nemecké dôchodky, keď Nemci vymierajú napríklad? No logika toho celého mi príde byť ako podobne obskurná ako keď sa v prípade rôznych tovární za komunizmu v ČSSR vybudovaných a vysoko prosperujúcich po ´zamate´ začalo hovoriť, že tie si na seba nezarobia a preto ich treba predať do rúk kapitalistom zo západu. Nemá Európa práve problém preto, že sa jej vnucuje živiť celý tretí svet? Nakupovať banány a pomaranče z každej piče a nevyrobiť ani dosť jedla pre svojich obyvateľov a výmenou zato, že nám USA nevyhlásia ekonomické embargo?

Ale ľudia zamyslime sa. Kam došla perverzita myslenia elít tohoto buzerantského režimu demokracie a slobody, keď hovoria, že ľudia Európy si na seba nezarobia ,a nezarobia na svoje deti, a preto musia byť vymenení Afričanmi? Čo sme snáď vecami? Nemajú naše deti právo na ich Zem a potravu vetšie ako africký migrant?

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *